GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİ

Ambalaj Atığı Ayıklama Tesisleri

Ambalaj atığının ayrıştırılmasında şartlara göre çeşitli projeler bulunmakla beraber, temel olarak besleme Konveyörü, poşet açıcı, trommel, ayıklama konveyörü ve platformu, magnetic konveyör, balyalama presi gibi ekipmanlar kullanılır. Sistemler müşteri ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendirilerek proje haline getirilir ve uygulamaya geçilir. Burada ana etkenler kapasite, ambalaj atığının içeriği (içerdiği mamüller), ayrılan bütçedir.Bu tesislerde isteğe göre tam otomatik, manuel olarak projelendirilerek imal edilir ve kurulur.

Katı Atık Ayrıştırma Tesisleri

Ayrıştırma işleminin büyük oranda mekanik ekipmanlar ve optik seperatörler tarafından yapıldığı, insanların çoğunlukla kalite kontrol ve operasyon için konumlandırıldığı tesislerdir. Tam otomatik bir ayrıştırma tesisinde genellikle besleme vinci, poşet açıcı, tambur elek, balistik seperatör, optik seperatör, manyetik ayırıcı, aliminyum ayırıcı ve balya presi gibi makinalar bulunur. Bu tesislerin tasarımında, çöpün analizi, ayrıştırılmak istenen geri dönüşüm malzemeleri, kapasite, işçilik maliyetleri gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Bu bilgiler ışığında yapılan fizibilite çalışmasının sonuçlarına göre tesis tasarımı oluşturulur.
Otomatik tesislerde ayrıştırma verimi, manuel ayıklama tesislerine göre yüksektir, insanların ayırt etmekte zorlanacağı bazı malzemeleri kolayca tanıyabilmekte ve vardiya boyunca çalışma performansı sabit kalmaktadır. Bunun yanısıra ayrıştırma amaçlı makinalar tarafından yapılan işlemlerden dolayı (örneğin balistik seperatörün malzemeyi çırpması, optik seperatörün hava ile üfleyerek ayırması gibi) ayrıştırılan malzeme daha temiz çıkmaktadır.

İLETİŞİM

TELEFON
+90 505 775 71 57
email
info@miyasanmakine.com
ADRES
Tepeören, Araylar Sanayi Sitesi, Özvatan Cd. No:9/A D:A Blok, 34959 Tuzla/İstanbul
SOSYAL MEDYA